fbpx

Delfi.lv: Stabu100 projekts “izšaus” pateicoties Rail Baltica

Rīgā ir nenovērtēti rajoni, kuros Rail Baltica dēļ mājokļu cenas tuvākajos gados celsies vairāk, nekā citur. Viens no tādiem rajoniem ir Valmieras un Stabu ielas krustojuma kvartāls kur atrodas Stabu100 jaunbūve.

“Ja pircējs vēlas investēt nekustamajā īpašumā, cerot uz tā cenas celšanos, tad acīmredzams variants – iegādāties mājokli rajonos, kuri patlaban nav ļoti attīstīti, bet uzplauks, pateicoties starpvalstu ātrgaitas dzelzceļa maģistrāles “Rail Baltica” būvniecībai”, – rakstīts šodien Delfi.lv publicētajā analītiskajā rakstā “‘Rail Baltica’, korona vīruss un zelta ķieģeļi: kā 2021. gadā pirkt dzīvokli Rīgā?“.

Pēc aptaujāto ekspertu domām, Rīgā ir vairāki šādi rajoni. “Projekta “Rail Baltica” realizācija, kas Rīgā ir patlaban sākusies, solās pārveidot mūsu pilsētas ierasto tēlu. Taču, ja par izmaiņām, kas būs Centrālās dzelzceļa stacijas un autoostas rajonā, zina visi, tad par nelielām zonām ir dzirdams mazāk,” stāsta nekustamā īpašuma tirgus eksperts Ralfs Gaubšteins.

Patiesi – atbilstoši projekta realizācijas plānam, kas apskatāms vietnē “Railbaltica.org”, Rīgas centrālajā daļā var būt gaidāmas visai būtiskas izmaiņas: starp divām pilsētas daļām Valmieras ielas rajonā no vienas puses un Daugavpils ielu no otras puses zem jaunās dzelzceļa līnijas ir iecerēts auto šķērsojums. Līdzīgi plānots savienot Kalna un Mazo Matīsa ielu, tiesa, šeit iecerēts tilts. Patlaban tur ir tikai gājēju tilts, kas ļauj šķērsot pieturvietu Vagonu parks.

“Tādā gadījumā divas Rīgas daļas, kuras vēsturiski ir dalījis dzelzceļš, kļūs par vienu veselu, bet, piemēram, Valmieras iela kļūs par rosīgu centrālo ielu, tā rezultātā šajā rajonā attīstīsies veikali, DUS, cita infrastruktūra. Tādējādi jaunbūvēm, kas atrodas Valmieras, Daugavpils, Kalna, Mazajai Matīsa ielai piegulošajos kvartālos, pēc Rail Baltica pabeigšanas cenas augs straujāk nekā citiem nekustamajiem īpašumiem. Šāds projekts ir, piemēram, jaunbūve Stabu ielā 100. Tā ir laba ideja investīcijām šodien, ja mērķis ir vēlāk pārdot,” spriež Gaubšteins.

“Nenoteiktības periods ir tas brīdis, kad parasti rodas daudz iespēju gūt labu peļņu, vien jāprot tās saskatīt un nav jābīstas mazliet riskēt,” viņš secina.

CITAS PUBLIKĀCIJAS

SIA Baltic Investment Group 2019 © Visas tiesības aizsargātas

Lūdzu, aizpildiet šo kontakta formu un mūsu speciālisti ar Jums sazināsies

Ralfs Gaubšteins