fbpx

Jaunā ēka Stabu ielā 100 skatāma pilnā krāšņumā

Ēkas projektu radījis arhitekts Guntis Grabovksis, un tās betona paneļu un lodžiju mozaīka ir 20. gadsimta vidus mākslas replika. Mājai ir 7 stāvi, un ir viena no augstākajām apkaimes ēkām.

Augšējā stāvā ir dzīvoklis ar terasi, ēkai ir mājīgs pagalms ar stāvvietu, bērnu laukumu un apzaļumotu zonu.

Ēka ir viena no nedaudzajiem jaunajiem projektiem Rīgas biznesa centrā. Reiz Stabu ielā 100 jau ir bijusi māja, kas tika nojaukta. Tās vietā blīvējās veci šķūņi, pilni ar krāmiem no kaimiņu mājām. Saskaņā ar Rīgas plānu tur bija jābūt mājai, tāpēc jaunā ēka tika celta tieši tur. Šobrīd jaunbūve ne vien bagātina Stabu ielas ainavu, bet arī atjauno rajona apbūves perimetru. Lai uzlabotu pagalma izskatu, tiek plānota arī tuvāko teritoriju labiekārtošana.

Arhitekts Guntis Grabovskis atklāj, ka iecerējis radīt ēku, kas būtu atturīgs fons notiekošajiem dzīves procesiem. „Centāmies to izteikt ēkas fasādes risinājumos. Pelēkie toņi rada mierīgu un neuzkrītošu fonu, kas harmoniski iederas 20. gadsimta sākuma krāšņo ēku vidē. Horizontālie gaišā betona paneļi ar mozaīkas reljefa struktūru rada pretsvaru fasādes sistēmas uzsvērtās augšējās daļas tumšajai un gludajai virsmai. Savukārt krāsu un faktūru kontrasts izceļ materiālu spilgtākās īpašības. Fasādes betona paneļu un logu sadalījums tika veidots, ņemot vērā blakus esošo ēku fasāžu ritmu,” norādīja Grabovskis.

„Dominējošais akcents ir erkers ar metāla detaļām visā ēkas augstumā, kas padara to modernu un harmonisku. Erkeri ir raksturīga Stabu ielas vēsturisko ēku arhitektūras detaļa, un jaunās ēkas erkers uzsver tās piederību videi,” stāsta arhitekts.

Rīga aktīvi tika būvēta 20. gadsimta sākumā un mūsdienās ir labi saglabājusies. Pilsētas centra mājas tiek renovētas, taču to iekšējā izbūve palikusi tāda, kāda bijusi pirms 100 gadiem. Simtgadīgās ēkās nav pieejamas ērtības, kādas tehniski ir iespējamas mūsdienās. Runa ir par lieliem logiem, energoefektivitāti un individuālajiem siltuma skaitītājiem, gaisa rekuperācijas sistēmu un iebūvētiem kondicionieriem, plašu vannas istabu un divām labierīcību telpām dzīvokļos ar divām un vairāk istabām.

Mūsdienīgu risinājumu īstenošanai tiek izmantoti moderni būvmateriāli, kas ēkai nodrošina aptuveni 300 gadu ilgu mūžu, protams, ja tā tiek pienācīgi apkopta. Jauna māja Rīgas centrā ir liels retums un vērtība.

Mājai Stabu ielā 100 piemēroti ilgmūžīgi un dārgi risinājumi – ēkas karkass būvēts no monolīta dzelzsbetona, mājai ir skārda jumta segums un trīskārša stikla pakešu logi alumīnija rāmjos, iekštelpas apdarītas ar akmens flīzēm un marmoru, ugunsdzēsības sistēmas darbības uzturēšanai uzstādīts nepārtrauktas elektrības padeves dīzeļģenerators, bet katrā dzīvoklī paredzēts pieslēgums domofonam un apsardzes signalizācijas sistēmai.

CITAS PUBLIKĀCIJAS

SIA Baltic Investment Group 2019 © Visas tiesības aizsargātas

Lūdzu, aizpildiet šo kontakta formu un mūsu speciālisti ar Jums sazināsies

Ralfs Gaubšteins