fbpx

Sākusies Valmieras un Stabu 100 ielas rajona attīstība un labiekārtošana 

Jau 2024.gadā Valmieras un Stabu 100 ielas rajonā būs redzamas izmaiņas. Tagadējās Rīgas centra “nomales” vietā būs tapis moderns kvartāls ar tirdzniecības centriem, kafejnīcām, vietām sportiskajām aktivitātēm un atpūtai. Pārmaiņas radīs kombināta Rīgas Piensaimnieks bijušajā teritorijā izvietotā Rīgā lielākā tirdzniecības un izklaides centra attīstība, ko uzsācis uzņēmums VPH Latvia, kā arī Rail Baltica projekta īstenošana. 

“Pircēji, kas šodien iegādājas dzīvokli netālu no Stabu un Valmieras ielu krustojuma izvietotajā projektā Stabu100, būs trīskārši ieguvēji. Pirmkārt, viņi iegūs priekšrocības, ko sniedz dzīve jaunā centrālajā rajonā ar neskaitāmiem veikaliem un izklaides iespējām dažu soļu attālumā. Otrkārt, te virzīsies arī jaunais Rail Baltica dzelzceļš, kas ne tikai paplašinās satiksmes iespējas ar citām Rīgas un Latvijas daļām, bet arī papildus stimulēs rajona infrastruktūras attīstību. Un, treškārt, eksperti prognozē strauju cenu pieaugumu dzīvokļiem projektā Stabu100 jau 2023.-2024.gadā: jaunu projektu šajā rajonā ir maz, bet pieprasījums pēc tiem, rajonam attīstoties, būs augsts,” stāsta uzņēmuma Baltic Investment Group valdes priekšsēdētājs Ļevs Golands. 

Kā informē attīstītājs VPH Latvia, jaunais tirdzniecības parks, kura platība būs gandrīz 20 tūkstoši kvadrātmetru, ekspluatācijā tiks nodots 2024.gadā. Līdz ar projekta Rail Baltica realizāciju, kura ietvaros plānots savienot Valmieras un Daugavpils ielas, jaunais VPH parks būtiski izmainīs rajona tēlu, pārvēršot to par attīstītu un rosīgu pilsētas centrālo daļu.

Konkrēti kādas izmaiņas tuvākajos gados notiks Stabu un Valmieras ielas rajonā?

  1. Saskaņā ar Rail Baltica projekta īstenošanas plānu, zem jaunā dzelzceļa uzbēruma Valmieras ielas rajonā no vienas puses un Daugavpils ielas rajonā no otras puses ir plānota jauna transporta šķērsojuma izbūve. Tādējādi tiks savienotas divas Rīgas daļas, kuras vēsturiski sadalīja dzelzceļš, bet Valmieras iela kļūs par rosīgu centrālo maģistrāli. Te gaidīta kafejnīcu, veikalu, DUS atvēršana, jauni transporta maršruti, citas infrastruktūras attīstība un piegulošo kvartālu labiekārtošana. 
  2. Milzīgais VPH Latvia parks, kura teritorijā atradīsies vairāki tirdzniecības centri un citi objekti, izmainīs Rīgas centra karti. Kā uzsver attīstītāja pārstāvji, par tirdzniecības un biroju telpu nomniekiem kļūs lieli ārvalstu un Latvijas uzņēmumi. Tirdzniecības parks radīs vairākus simtus darba vietu un stimulēs šīs pilsētas centra daļas infrastruktūras tālāku attīstību. 
  3. Valmieras un Stabu ielas rajonā esošo dzīvokļu cenas, pēc speciālistu vērtējuma, tuvākajos gados augs straujāk nekā citās pilsētas daļās. Tā, piemēram, dzīvojamajā projektā Stabu100 divu gada laikā viena kvadrātmetra cena var palielināties par 20-30%. 

“Vēl 2018.gadā, meklējot vietu jauna dzīvojamā projekta būvniecībai, izvēlējāmies Stabu un Valmieras ielas rajonu, redzot, cik lielā mērā ir nenovērtēts šīs Rīgas daļas potenciāls. Vēsturiski te bijusi respektabla un prestiža pilsētas daļa. Taču pēdējās desmitgadēs tā joprojām bija rūpnieciska un nelabiekārtota teritorija, kas tika uzskatīta par centra “vārtrūmi”. Bija saprotams, ka rajons attīstīsies: lieliska atrašanās vieta, ērta transporta, būvniecības un biznesa attīstībai. Mēs aplūkojām projekta Rail Baltica īstenošanas plānus, Rīgas piena kombināta teritorijas pārdošanas plānus un sapratām, ka tuvākajos gados situācija strauji mainīsies. Tieši tādēļ mēs piedomājām gan pie arhitektūras, gan pie izmantotajiem materiāliem un attīstījām projektu Stabu100 kā augstākas klases mājokli. Esmu priecīgs redzot, ka mēs nekļūdījāmies ar prognozēm un mūsu māja kļūs par jaunās Rīgas pērli. Projekta Stabu100 dzīvokļu pircēji iegūs daudz priekšrocību jau dažos tuvākajos gados,” secina Ļevs Golands. 

CITAS PUBLIKĀCIJAS

SIA Baltic Investment Group 2019 © Visas tiesības aizsargātas

Lūdzu, aizpildiet šo kontakta formu un mūsu speciālisti ar Jums sazināsies

Ralfs Gaubšteins