fbpx

Stabu iela 100 – mūsdienu Rīga

Beidzamo gadu laikā Rīga ir ļoti mainījusies. Runa nav tikai par pilsētas apkaimes paplašināšanos un attīstību, bet notikušas pārmaiņas arī pilsētas centra dzīvē. Pilsēta piedzīvo intensīvu restaurāciju un atjaunošanos, tiek rekonstruētas ielas, iekārtotas jaunas atpūtas vietas, ierīkoti veloceliņi un parki, radītas promenādes.

Būtiski pieaudzis kafejnīcu un restorānu klāsts, radušās daudzas terases. Vairākas centra kafejnīcas, līdzīgi kā Eiropā, viesus sagaida ar galdiņiem turpat pie ieejas. Pilsēta kļuvusi mazāk caurbraucama, vairāk ērti izstaigājama.

Mūsdienu Rīga sevišķi pielāgota pastaigām. Centra parkos atkal var satikt māmiņas ar bērniem, kungus ar suņiem, mīlniekus vakara promenādē. Šie ļaudis nav ieradušies apskatīt vecpilsētu, bet dzīvo centrā un izbauda tās mājīgumu.

Rīgas centrā izcilas arhitektūras ielokā pastaigas attālumā atrodas teātri un restorāni. Brokastis iespējams ieturēt blakus ielas kafejnīcā, svaigu maizi iegādāties netālajā maiznīcā, bet vakarā malkot vīnu uz terases ar skatu uz parku.

Arī Rīgas centra mājokļi ir piedzīvojuši pārvērtības. Piedāvājumā ir gan renovētas ēkas, gan jaunceltnes. Atliek vien izvēlēties, izvērtējot personiskās vēlmes un vajadzības. Vieniem patiks 20. gadsimta sākuma arhitektūra ar monumentālām sienām un koka logu rāmjiem, bet citi dos priekšroku jaunai mājai ar augstu energoefektivitāti un mūsdienīgiem risinājumiem. Ikdienas dzīve ir apliecinājusi, ka jaunas mājas ir izdevīgas. Kvalitatīva siltināšana, individuālie siltumenerģijas skaitītāji, energotaupīgās spuldzes koplietošanas telpās, beztrokšņa lifts un kondicionēšanas sistēma dzīvi jaunā dara mājā krietni lētāku – salīdzinot ar vecu paneļu vai silikāta ķieģeļu namu, pat ja dzīvokļa platība ir mazāka.

Jaunajai mājaiStabuielā100irdaudzpriekšrocību-tāatrodas klusāvietā, mājai ir plašaslodžijas,terase,mājīgszaļšpagalmsun autostāvvieta.Ietilpīgiedzīvokļiarpārdomātajiemplānojumiemirērtigannelielāmģimenēm,ganģimenēmarbērniem. Dažu soļu attālumā atrodas darījumu un izklaidescentrs, visapkārt baudāmaskaistagadsimtasākumaarhitektūraunpilsētasapzaļumojumi, pieejamas tehnoloģiskas ērtībasun līdzās dzīvo patīkamikaimiņi.

Stabu iela 100 atrodas starp Ādmiņu un Valmieras ielu – Rīgas vēsturiskā centra vietā, kura aktīvi attīstās un mainās. Jaunā māja un tās iedzīvotāji būtiski ietekmē apkaimi, iedvešot tajā labiekārtotas dzīves gaisotni. Arī kaimiņmājas un pagalmi tiek sakārtoti, iekārtoti un atdzimst jaunās krāsās, arvien uzrodas jaunas kafejnīcas un restorāni. Turklāt nākotnē paredzēts īstenot vairākus pilsētas attīstības projektus – stadiona “Daugava” teritorijā tiks celta ledus halle, pilsētā parādīsies jauna starptautiskā vilcienu stacija Rail Baltica, kas būs savienota ar lidostu “Rīga”, plānota arī pazemes dzelzceļa pārbrauktuve starp Ģertrūdes un Daugavpils ielu. Noteikti jāpiemin, ka netālu atrodas Ģertrūdes ielas teātris, Centrāltirgus un viens no lielākajiem Rīgas kinoteātriem.

Perspektīvā ieguldījumi pilsētas centra nekustamajā īpašumā atmaksāsies ievērojami vairāk nekā spēle nestabilajā pilsētas apkaimes vecā dzīvojamā fonda tirgū, kur mājokļu cenas ir vairāk pakļautas svārstībām un kritumiem, ko rada pat niecīgas izmaiņas ekonomikā.

CITAS PUBLIKĀCIJAS

SIA Baltic Investment Group 2019 © Visas tiesības aizsargātas

Lūdzu, aizpildiet šo kontakta formu un mūsu speciālisti ar Jums sazināsies

Ralfs Gaubšteins